Komory chłodnicze

 

Czym jest komora chłodnicza?

Komora chłodnicza to zamknięta przestrzeń pozwalająca zachować ściśle określone parametry, takie jak na przykład stała temperatrua, która jest wymagana do przechowywania produktów spożywczych - warzyw, owoców, mięs, wędlin, nabiału.   

Dlaczego potrzebuje komory chłodniczej?

Prowadzenie sklepu spożywczego czy też działalności związanej z sektorem HORECA - ogólnie mówiąc wszędzie tam gdzie mamy doczynienia z przechowywaniem dużej ilości artykułów spożywczych, stawia przed nami wyzwanie - gdzie i jak co przetrzymać? Każdy z nas ma świadomość, że żywność przechowywana w niektrolowanych temperaturach bardzo łatwo psuje się, pogarszają się jej cechy organoleptyczne (smak, zapach, wygląd, barwa) w skutek zachodzących zmian mikrobiologicznych i biochemicznych. Jedynym sposobem aby wydłużyć żywotność produktów jest przechowywanie ich w temperaturze zbliżonej do 0°C. Niskie temperatury powstrzymują rozwój drobnoustrojów oraz wyhamowują zmiany chemiczne i enzymatyczne zachodzące w produkcie spożywczym.

Czym różnią się komory chłodnicze?

Komory chłodnicze buduje się jako tzw. zerowe w zakresie temperatur -5°C do +5°C oraz jako mroźnicze w zakresie temperatur od -5°C do -30°C. W zależności od zakresu temperatur komory różnią się one głównie grubością poliuretanowego rdzenia płyt warstwowych, rodzajem zamontowanych drzwi - chłodniczych bądź mroźniczych oraz elementami aparatury chłodniczej.

Jak zbudowana jest komora chłodnicza?

Komory chłodnicze wykonywane przez firmę Klimors budowane są na podstawie płyt warstwowych, które składają się z dwóch okładzin zewnętrznych wykonanych z lakierowanej blachy stalowej obustronnie ocynkowanej oraz wypełnienia izolacyjnego z pianki poliuretanowej.

Każda komora wyposażona jest w drzwi chłodnicze bądź mroźnicze dostępne w systemie uchylnym bądź przesuwnym, których producentem jest firma Klimors. W zależności od wymagań klienta jako producent jesteśmy w stanie wykonać drzwi o dowolnym wymiarze, w kolorze z palety RAL, które spełniają standardy higieniczne oraz posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty.

Elementy wykończenia są niezbędne aby nadać finalny, estetyczny wygląd komorze. Są to przede wszytkim obróbki blacharskie z blachy lakierowanej, które są przez nas wykonywane samodzielnie po przeanalizowaniu zapotrzebowań danego klienta, a także profile oraz narożniki/kątowniki.

Jak w łatwy sposób zabezpieczyć komorę przed uderzeniami i zabrudzeniami?

Do wyłożenia powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych komór chłodniczych jak i mroźniczych jedną z możliwości stanowią panele Glasliner - arkusze wykonane z żywic poliestrowych wzmocnione włóknem szklanym. Materiał ten cechuje się dużą wytrzymałością na uderzenia oraz odpornością na chemie i wilgoć. Są one idealnym zamiennikiem dla paneli metalowych jak i termoplastycznych, a przy tym spełniają szereg norm higienicznych i są łatwe w utrzymaniu w czystości.                                                                       

Napisz do nas

Na podstawie art. 32 ust 4 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, zwane dalej RODO Państwa dane przetwarzane są tylko do celów kontaktowych i nie będą udostępniane innym podmiotom niż upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Dane będą przetwarzane tylko i wyłącznie do momentu zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane. Administratorem podanych przez Panią/Pana danych osobowych za pomocą formularza kontaktowego jest Firma "KLIMORS Sp. z o.o." (dawniej: KLIMORS Sp. z o.o., Sp. k.) z siedzibą w ul. Krakowska 51, 43-340 Kozy. Wybierając drogę kontaktu z nami za pomocą formularza kontaktowego, jednocześnie wyraża Pani/Pan zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych takich jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres mailowy i telefon. Ma Pan/Pani prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Jeśli ktoś naruszy bezpieczeństwo Pana/Pani danych osobowych, przysługuje Panu/Pani prawo złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 
 
Życzymy udanych zakupów
Strony internetowe Bielsko
Pozycjonowanie stron bielsko